Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo ...

Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo informační „RSS“ kanály

09.01.2009: RSS je technologie, která umožňuje automatizované přebírání info rmací o novinkách a aktualizacích na webových stránkách. Je určena lidem, kteří chtějí být kvalitně info rmováni o změnách na oblíbených webech bez jejich opakovaného navštěvování.

RSS je technologie, která umožňuje automatizované přebírání info rmací o novinkách a aktualizacích na webových stránkách. Je určena lidem, kteří chtějí být kvalitně info rmováni o změnách na oblíbených webech bez jejich opakovaného navštěvování.

"RSS je zkratka z anglického Really Simple Syndication (opravdu prosté publikování), později se začala vykládat jako RDF Site Summary (RDF přehled stránky). RDF znamená Resource Description Framework (konstrukce pro popis zdrojů). Často je také využívána jako automatizovaný výstup novinek tématicky agregujících informace z mnoha webů na jedno místo. Tím může být nejen webová aplikace, ale i specializovaná čtečka instalovaná na počítači uživatele," vysvětlil Martin Opatrný z tiskového odboru ministerstva, který webové stránky spravuje.

Pro čtení RSS zpráv je potřebný program, neboli takzvaná "RSS čtečka", kterou si zájemci mohou zdarma stáhnout    , ale je možné ji nalézt i ve svém oblíbeném prohlížeči. Například je součástí moderních www prohlížečů nebo e-mail programů, viz například www.czilla.cz/rss     (FireFox, ThunderBird), nebo www.opera.com     (Opera).

"Internetovou adresu RSS souboru (takzvaný RSS kanál) si ve čtečce nebo v prohlížeči nastavíte snadno. Obvykle si stačí ve webovém prohlížeči otevřít úvodní stránku oblíbeného www serveru a ve stavové liště se objeví ikona informující o možnosti odebírání novinek. Druhou možností je hledat za pomoci Ctrl+F slovo RSS. RSS kanál Ministerstva pro místní rozvoj naleznete na adrese http://www.mmr.cz/rss V něm se vyskytují nejen tiskové zprávy, ale i vyjádření ministerstva a nejpodstatnější novinky ," doplnil Opatrný.

 

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

upraveno dne: 1. 11 2005,