Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > Česko představilo v Kanadě své možnosti ...

Česko představilo v Kanadě své možnosti přijmout náročné turisty

08.01.2009: Největší a údajně také nejnavštěvovanější expozicí se na 75. ročníku světového turistického kongresu ASTA v kanadském Montrealu představila Česká republika. Deset turistických regionů včetně hlavního města Prahy zde prezentovalo Česko jako atraktivní středoevropskou zemi v mnoha směrech přitažlivou pro zámořské turisty.

Českou expozici navštívil také ministr pro místní rozvoj Radko Martínek, který ujistil představitele ASTA, že příští setkání v Praze nazvané ASTA International Destination Expo je oceněním České republiky jako významné turistické destinace. "Cílem International Destination Expo v Praze bude představit zahraničním cestovním kancelářím naše možnosti přijmout náročné turisty a nabídnout jim atraktivní program. Přípravným pracím pražského setkání věnují CzechTourism a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR již od roku 2002 velkou pozornost," řekl ministr Martínek.

Návštěvníci měli možnost získat podrobné informace osobně od téměř stovky zástupců regionů, hotelů, cestovních kanceláří a přepravců. K dispozici jim byli i hejtmani Karlovarského a Jihočeského kraje.

Kongres se konal od 6. do 9. listopadu. Jeho další ročník se uskuteční právě v České republice v pražském kongresovém centru v březnu příštího roku. Od kongresu ASTA si odborníci slibují nejen okamžité příjmy, ale později také růst počtu příjezdů zahraničních, především amerických turistů. Do Prahy přijede poprvé v historii přes 2000 představitelů velkých cestovních kanceláří z celého světa, především z USA a Kanady. Pražské setkání s názvem International Destination Expo zahájí zcela novou tradici akcí ASTA, které se přiřadí na úroveň Světových kongresů cestovního ruchu. V odborných kruzích je akce nazývána "olympiádou cestovního ruchu". V roce 2007 bude hostitelem International Destination Expo Korea.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR