Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2005 > ČR a Rusko prohloubí spolupráci v ...

ČR a Rusko prohloubí spolupráci v cestovním ruchu

09.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Radko Martínek a zástupci Federální agentury pro cestovní ruch Ruské federace podepsali klíčovou smlouvu o vzájemné pomoci v oblasti cestovního ruchu.

Ratifikací tohoto dokumentu chtějí zmíněné strany pomoci rozvoji cestovního ruchu mezi Českou republikou a Ruskou federací. Obě země uvítají mimo jiné zdokonalení vzájemných znalostí o životě, historii a kultuře svých národů.

"Budeme si vyměňovat zkušenosti a poznatky z oblasti turismu, důležité statistiky a strategické informace a to včetně právních předpisů na ochranu kulturních a přírodních zdrojů cestovního ruchu. Chceme také věnovat pozornost domácímu i mezinárodnímu vědeckému výzkumu v tomto oboru a spolupracovat na významných veletrzích a kongresech cestovního ruchu" dodává ke smlouvě Radko Martínek.

Na plnění jednotlivých článků dohody bude dohlížet Společný výbor pro cestovní ruch, který stanoví v souladu se Světovou turistickou organizací harmonogram konkrétních kroků ke zlepšení a rozvoji cestovního ruchu mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Radka Burketová

tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

 

Složka multimedií