Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Vláda dnes schválila půjčky na bydlení ...

Vláda dnes schválila půjčky na bydlení mladých

06.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek dnes ve vládě obhájil návrh umožňující poskytování "půjček na bydlení mladých". Vládní nařízení nabude účinnosti ihned po zveřejnění ve Sbírce zákonů.
Žádosti o půjčky mohou zájemci podávat bezprostředně poté, co nařízení vstoupí v platnost.

"Půjčky budou vypláceny ze Státního fondu rozvoje bydlení a splátky se budou postupně vracet do jeho rozpočtu. Ještě na letošní rok máme k dispozici až 400 milionů korun, na rok 2005 počítáme s částkou 1,5 miliardy," komentuje parametry půjček ministr Paroubek. "Půjčky na bydlení mladých jsou jedním z nástrojů, kterými chceme srovnat úroveň bytové politiky České republiky se západní Evropou. Současně jsme tím splnili jeden ze základních cílů programového prohlášení vlády," dodává ministr.

Žádosti o úvěr včetně povinných příloh mohou žadatelé zasílat poštou nebo osobně podávat na obou pobočkách Státního fondu rozvoje bydlení - v Praze 1, Dlouhá 13 a v Olomouci, Dolní nám. 9. Státní fond rozvoje bydlení bude žádosti přijímat ihned poté, kdy dnes schválené nařízení vlády bude vyhlášeno ve Sbírce zákonů, což lze očekávat během nejbližších 14 dnů. Před vyhlášením ve Sbírce zákonů SFRB žádosti přijímat nemůže!

Formuláře žádostí o poskytnutí půjček pro bydlení mladých budou k dispozici v elektronické podobě na internetových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj www.mmr.cz a Státního fondu rozvoje bydlení www.sfrb.cz    , v tištěné podobě v Informačním středisku MMR (Salvátorská 1, Praha 1), v pobočkách Státního fondu rozvoje bydlení (Praha a Olomouc) a také na pobočkách hypotečních bank a stavebních spořitelen.


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj