Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Účastníci konference Světové organizace ...

Účastníci konference Světové organizace cestovního ruchu (WTO) budou jednat i o sjednocení certifiká

07.01.2009: Mariánské Lázně budou od 17. do 20. října hostit prestižní konferenci Světové organizace cestovního ruchu (WTO) na téma certifikace trvale udržitelných aktivit v cestovním ruchu (tedy aktivit, které by zabezpečily současné potřeby, aniž by ohrozily uspokojení generací budoucích).

Dopady mohutného rozvoje turistiky v celosvětovém měřítku na ekologii jsou srovnatelné s dopady kteréhokoli jiného průmyslového odvětví. WTO, která sdružuje 142 států, proto v zájmu trvale udržitelného rozvoje přistoupila k systému osvědčení, které odlišují produkty a služby v cestovním ruchu splňující ekologické standardy.

Konference pořádaná ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj se bude vedle sjednocení těchto certifikátů a ekoznámek zabývat také možností rozšířit systém certifikací z úrovně států na úroveň jednotlivých regionů.

České republice bylo pořádání výjimečné události svěřeno v dubnu 2004 dopisem generálního tajemníka WTO pana Francesca Frangialliho. Kolem dvou set účastníků konference ze všech členských států Regionální komise pro Evropu WTO, ale i zástupců asociací hoteliérů, cestovních kanceláří a jednotlivých evropských měst a obcí, přivítá jeden z tuzemských lázeňských skvostů - Mariánské Lázně. Oficiální zahájení konference je naplánováno na pondělí 18. října v devět hodin ráno v Lázeňském domě Casino. Tisková konference bude tamtéž ve 12:15.

František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj