Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > O půjčky na bydlení mladých je velký zájem

O půjčky na bydlení mladých je velký zájem

06.01.2009: Dnes začal Státní fond rozvoje bydlení přijímat žádosti o půjčky na bydlení mladých. Celkem se jich sešlo 648. Jejich počet jednoznačně potvrzuje, že o půjčky zájem je a že jsou efektivním nástrojem, který pomůže mladým lidem řešit jejich bytový problém.

V průběhu dnešního dne přijal Státní fond rozvoje bydlení celkem 648 žádostí o půjčky na bydlení mladých, z toho 421 v pražské a 227 v olomoucké pobočce. "Ukazuje se, že takovéto půjčky na trhu chyběly. Obě pobočky Státního fondu rozvoje bydlení, stejně jako Informační centrum Ministerstva pro místní rozvoj registrují denně navíc několik desítek telefonátů a e-mailů s dotazy týkajícími se poskytování těchto půjček" uvedl ministr Paroubek.

Na internetových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj (www.mmr.cz) jsou uveřejněna telefonní čísla, na nichž informátoři odpovídají na konkrétní dotazy. "Pro velký zájem jsme dnes tyto linky posílili " říká ministr. Obě pracoviště SFRB přijímají žádosti bez problémů, fronty se tvořily pouze krátce dnes ráno na pražské pobočce. "Po zkušenostech s obdobnými programy v minulosti předpokládám, že zájem žadatelů v příštích dnech nebude tak nárazový," dodal Jan Wagner, ředitel SFRB.

" Chci ujistit všechny zájemce, že není třeba spěchat. Mnohem důležitější však je, aby každá žádost obsahovala všechny náležitosti a přílohy," upozorňuje ministr Paroubek. "S uspokojením zjišťuji, že se nenaplnily prognózy mých oponentů, kteří půjčky považují za nic neřešící zbytečnost. Zájem žadatelů jasně dokazuje opak," dodal ministr.

František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj

upraveno dne: 9. 12 2004, Jana Soukalova