Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Paroubek stupňuje úsilí o ...

Ministr Paroubek stupňuje úsilí o zachování nízké DPH z ubytovacích služeb

06.01.2009: Ještě v tomto týdnu se ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek opakovaně obrátí na předsedy všech poslaneckých klubů s žádostí o podporu zachování pětiprocentní DPH z ubytovacích služeb. Ministr Paroubek tak pokračuje ve své snaze zabránit zvýšení DPH za ubytovací služby na 19 procent.

"Zachování nižší daně příznivě ovlivní rozvoj turistického ruchu," zdůrazňuje ministr Paroubek. "Zvýšená sazba DPH u ubytovacích služeb by ve svém důsledku znamenala ztrátu konkurenceschopnosti českých hotelů vůči okolním zemím," vysvětluje svůj požadavek ministr Jiří Paroubek.

O zachování nízké DPH usiluje ministr Paroubek od svého nástupu do funkce. "V tak závažné záležitosti je nezbytné hledat podporu napříč všemi politickými stranami," říká ministr Paroubek. Už zhruba před měsícem se proto obrátil se stejnou výzvou na předsedy poslaneckých klubů a zástupce rozhodujících institucí a vedl na toto téma několik závažných jednání, mimo jiné s ministrem financí Sobotkou. "Rád bych v této souvislosti ocenil vstřícný postoj kolegy Pavla Němce, který můj návrh veřejně podpořil," uvedl Jiří Paroubek, a dodal: "Věřím, že podobně k problému přistoupí i většina poslanců ve sněmovně".


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj