Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Paroubek jednal se zástupci ...

Ministr Paroubek jednal se zástupci Mezinárodní unie nájemníků

07.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek přijal dnes v podvečer zástupce Mezinárodní unie nájemníků (International Union of Tenants - IUT), která sdružuje národní sdružení nájemníků. Přijetí se též zúčastnili zástupci Sdružení na ochranu nájemníků ČR (SON).

Ministr během svého setkání, kde se především hovořilo o ochraně nájemníků České republiky, poznamenal: "Resort Ministerstva pro místní rozvoj aktivně pracuje na novém zákoně o nájemném. Jeho smyslem nebude jen deregulace nájemného, ale dát možnost středním vrstvám - motivovat je pro rozhodnutí k zajištění budoucího bydlení. Také tyto body obsahuje právě zpracovaný akční program MMR, podle něhož chceme dostat bydlení do jiné kvality, chceme doplnit možnosti bydlení o kategorie, které tam dosud chybějí."

Ministr Paroubek hovořil i o dalších z podstatných bodů bytové politiky, za který mimo jiné považuje program revitalizace sídlišť a regenerace panelových domů. "Ve fázi přípravy je společný nápad s německými kolegy využít jejich zkušenosti s technickým i finančním zajištěním regenerace sídlišť," řekl ministr Paroubek, který zahraničním hostům představil také tuzemské formy hypoték, podporu družstevního bydlení a program půjček pro mladé, který předkládá v příštím týdnu do vlády.

Doplňkové informace:

IUT je nevládní organizací, která byla založena v roce 1926 ve švýcarském Curychu
za účelem ochrany zájmu nájemníků. IUT má 48 členských organizací, z toho 30 je z Evropy. IUT založila v roce 2000 regionální úřad v Praze a ten koordinuje činnost členských zemí střední a východní Evropy, od letošního roku - v rámci rotace - sídlí ve slovinské Ljublaně. IUT je poradním orgánem Ekonomické a sociální rady OSN.


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj