Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Paroubek bojuje za snížení DPH ...

Ministr Paroubek bojuje za snížení DPH pro ubytovací služby

07.01.2009: Výší DPH pro ubytovací služby hotelů se bude vláda znovu zabývat. Po noční jednání to oznámil ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek.

Výší DPH pro ubytovací služby hotelů se bude vláda znovu zabývat. Po noční jednání to oznámil ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek. "Otázka DPH ubytovacích služeb hotelů budeme řešit jako zvláštní problém během nejbližšího jednoho až dvou týdnů," řekl Paroubek.

Ministerstvo pro místní rozvoj zpracovává k této problematice podrobný analytický dokument pro další jednání vlády tak, aby se celá záležitost dořešila v nejbližší době.

K plánovaným rozpočtovým škrtům ministr Paroubek řekl: "Rozpočtová kapitola Ministerstva pro místní rozvoj je hodně napjatá a kolegové ve vládě to vědí. Proto žádné další škrty v mém resortu neplánuji."

Ministr Jiří Paroubek je dnes (ve středu) spolu s premiérem Grossem na návštěvě Polska. S polskými tour-operátory mimo jiné mluvil o možnostech České republiky jako zajímavé lokality pro polské turisty. Zítřek stráví ministr Paroubek v Londýně na "Dnu českých regionů".

František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj