Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Paroubek bojuje za nižší DPH za ...

Ministr Paroubek bojuje za nižší DPH za ubytovací služby

07.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek se snaží podpořit cestovní ruch i daňovými opatřeními. Snaží se prosadit, aby DPH na ubytovací služby zůstala na hranici 5%.

"Předsedům koaličních stran, předsedovi rozpočtového výboru PSP a dalším partnerům jsem poslal memorandum, v němž navrhuji ponechat pětiprocentní daň z přidané hodnoty
za ubytovací služby nejméně ještě jeden rok,"
řekl Paroubek na dnešní mimořádné tiskové konferenci. "Jde jednoznačně o přírůstové opatření, které je navíc plně v souladu s vládní prohlášením," dodává Paroubek s přesvědčením, že během onoho roku se ukáže správnost tohoto rozhodnutí a pětiprocentní DPH za ubytování zůstane i v dalším období.

Prostor pro další jednání na toto téma otevřel ministr Jiří Paroubek už před dvěma týdny. Mezitím jednal i s ministrem financí. Bohuslav Sobotka zatím váhá, ale Paroubek věří, že jej svými argumenty přesvědčí o prospěšnosti tohoto kroku.

František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj