Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Jiří Paroubek vystoupil na ...

Ministr Jiří Paroubek vystoupil na setkání Americké obchodní komory v ČR

06.01.2009: U této příležitosti ministr Paroubek uvedl, že vstup ČR do Evropské unie se projevil jako mocný růstový impuls, který se odráží i ve zvýšení exportu za první pololetí 2004 o téměř 29 procent.

Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek diskutoval se zástupci Americké obchodní komory v ČR. U příležitosti jejich setkání v Praze na Novotného lávce ministr Paroubek uvedl, že vstup ČR do Evropské unie se projevil jako mocný růstový impuls, který se projevil v růstu exportu za první pololetí 2004 téměř o 29 procent.

"Česká republika má eminentní zájem na hospodářské spolupráci s USA, její současný objem ve výši pouhých dvou procent z celkové bilance našeho zahraničního obchodu tomu ale dosud neodpovídá, zejména když uvážím přátelské vztahy našich zemí," zdůraznil ministr Paroubek. V další části svého vystoupení ujistil své hostitele o příznivé situaci
pro americké investice v ČR a také o možnosti výhodné spolupráce s třetími zeměmi, například na trzích států bývalého SSSR. "Vstup do EU chápeme jako důslednější zakotvení naší euroatlantické orientace," prohlásil Jiří Paroubek.

Český ministr pro místní rozvoj informoval členy Americké obchodní komory také o aktuálním stavu využití zdrojů z fondů EU v české ekonomice a důležitých změnách, které zavádí zákon o veřejných zakázkách. Zejména ministr Paroubek ocenil, že zákon v souladu s vládním programem minimalizuje prostor pro korupci.

Jiří Paroubek se rovněž zabýval podporou cestovního ruchu. Pozornost účastníků setkání obrátil k současnému aktuálnímu trendu - důrazu na rozvoj kongresové a incentivní turistiky. Připomněl úspěšné uspořádání summitu NATO a zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze. "Hlavní město Praha má šanci stát se třetím nejoblíbenějším kongresovým městem v Evropě. Naše schopnosti budete mít možnost posoudit v roce 2006, kdy bude Česká republika hostit kongres ASTA, tedy největší asociace severoamerických cestovních kanceláří," zdůraznil ministr Paroubek.


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj

Oficiální dopis ministru Paroubkovi

Soubory ke stažení