Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministr Jiří Paroubek: poslanecký ...

Ministr Jiří Paroubek: poslanecký vyvlastňovací zákon je zbytečný

06.01.2009: Je napsán jednoúčelově pro urychlení stavby dálnice D 11. MMR má již téměř hotový dobře propracovaný návrh stavebního zákona a návrh zákona o vyvlastnění, které celou problematiku řeší komplexně.

Včerejší Hospodářské noviny se v příloze PODNIKY A TRHY zabývají problematikou vyvlastňování pozemků při stavbě dálnic a železničních koridorů. Skupina poslanců z různých parlamentních stran připravila k této problematice návrh zákona, který sněmovna propustila do třetího čtení. Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek však nesouhlasí: "Zákon je naprosto zbytečný. Je napsán jednoúčelově pro urychlení stavby dálnice D 11. Přitom mnou řízené ministerstvo má již téměř hotový dobře propracovaný návrh stavebního zákona a návrh zákona o vyvlastnění, které celou problematiku řeší komplexně."

Některé sdělovací prostředky rozpoutaly na toto téma již v září rozsáhlou a pravděpodobně načasovanou mediální kampaň, ve které byla vláda obviňována z pokusu o znárodňování. Již v té době byl návrh zákona ve stadiu závěrečných příprav. Ve středu (24.11.) bylo uzavřeno vnější připomínkové řízení. "Ještě v prosinci, ale nejpozději v lednu předložím návrh zákona k projednání vládě," uvedl ministr Paroubek.


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj