Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2004 > Ministerstvo pro místní rozvoj nehodlá ...

Ministerstvo pro místní rozvoj nehodlá hodnotit kvalitu restaurací

06.01.2009: Dnešní Lidové noviny (10. listopadu 2004) uveřejnily na dvou místech zcela nepravdivou informaci týkající se Ministerstva pro místní rozvoj.

Hned na titulní straně v článku "Ministerstvo chce známkovat české restaurace jako Michelin" a uvnitř listu v textu "Křidýlko nebo Paroubek?"

Kromě již zmíněného titulku první strany LN uvádějí: "Ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek přišel s nápadem, jak zvýšit kvalitu českých restaurací - chce ze svého ministerstva udělat gurmánského inspektora, jak ho známe třeba z komedie Křidýlko, nebo stehýnko v podání Luise de Funese." To je ale omyl!

Ano, Ministerstvo pro místní rozvoj chce v ČR iniciovat vznik systému certifikace restaurací a jejich služeb podobný například tomu, který ve Francii provozuje firma Michelin. Certifikaci restauračních služeb v ČR totiž považuje Ministerstvo pro místní rozvoj za velmi užitečnou součást podpory cestovního ruchu a trvalého zvyšování kvality poskytovaných služeb. Vlastní certifikaci ale MMR v žádném případě provádět nehodlá. Ujišťujeme odbornou i laickou veřejnost, že na zrodu systému certifikací chce Ministerstvo pro místní rozvoj spolupracovat s profesními organizacemi a Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism, což už ostatně ministr Paroubek v minulosti řekl.

"Nevím, kde na to teď redaktorky Lidových novin přišly. Takto podané to působí jako spekulace na úrovni obyčejného bulváru," reaguje na článek ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, a dodává: "Stejně jako se před týdnem pan Macek neobtěžoval číst aktuální informace o možné podpoře vzniku nových lůžek pro návštěvníky Jizerských hor a komentoval v Lidových novinách nesmysly, teď paní Nosálková ignoruje článek své redakční kolegyně."

Věříme, že toto stanovisko MMR je zcela jasné, a že nám v budoucnu již nikdo nic podobného nebude podsouvat.


František Tlapák
mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj