Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Šlechtová ministerstvo provětrala ...

Šlechtová ministerstvo provětrala, chválil premiér

23.08.2017: Deník Právo se v dnešním vydání zabýval bilanční schůzkou ministryně Šlechtové a pana premiéra.
Šlechtová ministerstvo provětrala, chválil premiér

Převážně pozitivně hodnotí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) působení Karly Šlechtové (za ANO) v čele resortu ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Po včerejší bilanční schůzce s ní uvedl, že největším úspěchem MMR v tomto volebním období je dočerpání evropských dotací z programového období 2007 až 2013. „Česká republika nakonec v tomto programovém období využila 96,4 procenta vyjednaných prostředků,“ upozornil premiér. Za úspěch považuje rovněž přijetí novely stavebního zákona nebo nového zákona o veřejných zakázkách. Zklamán je naopak z toho, že se nepodařilo schválit zákon o sociálním bydlení. „Ministryni jsem poděkoval za razantní a dynamické vedení ministerstva. Jsem přesvědčen, že to bylo velmi potřeba. V okamžiku, kdy nastoupila do čela, tak tady byla celá řada problémů, se kterými bylo potřeba se vypořádat. Jsem rád, že ministerstvo provětrala, zredukovala některé agendy, řadu z nich naopak dokázala rozvíjet,“ uvedl Sobotka.

Šlechtová nastoupila do čela resortu v říjnu 2014. Vystřídala Věru Jourovou (ANO), která se stala členkou Evropské komise.

Kaňky: sociální bydlení a dražby „K dalším úspěšně splněným úkolům ministryně Šlechtové patří podpora cestovního ruchu a novela stavebního zákona, která zjednoduší možnost plánování, přípravy a realizace staveb a usnadní život firmám i drobným stavebníkům,“ doplnil Sobotka.

Kategorie:

Články