Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Sobotka pochválil Šlechtovou, čeká ji ...

Sobotka pochválil Šlechtovou, čeká ji nový stavební zákon

26.11.2016: Deník se v sobotním vydání zaměřil na setkání ministryně Šlechtové s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
Mezi ministry, kteří při bilančních schůzkách předsedy vlády s jednotlivými šéfy resortu dostali pochvalu od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), se včera zařadila i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).
Ministryně podle premiéra výrazně přispěla především k tomu, že se České republice daří čerpat prostředky z evropských fondů. To přitom byl za předchozích vlád jeden z chronických problémů, kdy hrozilo, že země přijde o mnoho desítek miliard.

„Skutečně jsme využili alokaci naplno,“ řekl Sobotka.Podle něj je čerpání peněz prioritou i do budoucna, první peníze by mělo Česko začít čerpat už letos. „Rok 2017 by měl být rokem rozjezdu a boomu čerpání,“ řekl Sobotka.

Mezi úspěchy resortu zařadil premiér i prosazení zákona o veřejných zakázkách, který je již v platnosti. Rozvoji regionů podle Sobotky přispělo i prosazení dotačních titulů ministerstva, které pomáhají zejména při opravách a rekonstrukcích místních komunikací, při budování komunitních center pro seniory a při bourání vybydlených domů v problematických ghettech.