Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Mediální reakce > Přepálené vyjádření paní viceprezidentky

Přepálené vyjádření paní viceprezidentky

22.11.2017: Ve svém dnešním vystoupení v regionálních zprávách na ČT24 uvedla viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, že metodiky k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek leží už přes rok na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). Informace však byla uvedena bez dalších důležitých faktů.
V některých případech (např. u metodiky zaslané paní viceprezidentkou Hospodářské komory ČR Irenou Bartoňovou Pálkovou za Českou asociaci úklidu a čištění) čekáme právě již více než rok na reakci jejich zpracovatelů na námi zaslané připomínky.

MMR připravilo celou řadu metodik k samotnému provádění zákona o zadávání veřejných zakázek a kontinuálně připravuje i odborné metodiky. MMR nespolupracuje na odborných metodikách pouze se členy Hospodářské komory ČR, ale i s řadou odborníků.

Spolupráce na metodikách, které byly Ministerstvu pro místní rozvoj zaslány prostřednictvím Hospodářské komory ČR, postupuje v řadě případů obtížně. To je dáno jak jejich velkým počtem, tak samotným průběhem vypořádání připomínek zejména s třetími stranami. V řadě případů jsou však metodiky těsně před zveřejněním (např. metodika lehkých obvodových plášťů, metodika Asociace prádelen a čistíren), další metodiky se dokončují.
 

Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz