Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Mediální reakce > Novináři, ověřujte informace, než je ...

Novináři, ověřujte informace, než je pustíte do světa a poškodíte tak pověst člověka

12.08.2014: Než se člověk nadechne, může rozšířit sbírku neověřených informací o další kousek. Dnešní článek Petra Holuba, kotvícího v současné době v Echo24.cz, uvádí kromě řady spekulací a nesmyslů, že současná náměstkyně Věry Jourové, Klára Dostálová, pracovala ve vedení dotačního programu Severovýchod.
Klára Dostálová nikdy nepracovala ve vedení ROP Severovýchod.
 
Média dezinformovala veřejnost a poškodila dobré jméno stávající náměstkyni Ministerstva pro místní rozvoj Kláře Dostálové i v pondělí 11. srpna. Nepravdivých informací se dopustila ČT24 v pořadu Interview, moderovaném Zuzanou Tvarůžkovou. Redaktorka se včerejšího hosta, ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, ptala na potencionální nástupkyni ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové KATEŘINU Dostálovou, „…Věra Jourová podporovala poměrně hlasitě svoji náměstkyni Kateřinu Dostálovou. Ta byla šéfkou úřadu Regionální rady Moravskoslezsko a stalo se to, že policie se zajímala o to, jakým způsobem byly přerozdělovány dotace v tomto kraji na podnět Nejvyššího kontrolního úřadu…,“ řekla v pořadu Tvarůžková.
 
Současná náměstkyně ministryně pro místní rozvoj se jmenuje KLÁRA Dostálová. Nikdy nebyla šéfkou Regionální rady Moravskoslezsko. Nikdy v tomto kraji ani nepůsobila. S Kateřinou Dostálovou nemá nic společného a policií nebyla nikdy vyšetřována.
 
Stejnou chybu, záměnu za zcela jinou osobu, udělal nedávno americký publicista Erik Best, který napsal, že „Jourová navrhuje jako svoji nástupkyni na ministerstvu pro místní rozvoj náměstkyni pro evropské programy Kláru Dostálovou, která se stala tváří Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ). KAVZ je nástrojem právníků Roberta Pergla a Radka Pokorného pro cokoli, kromě zvyšování transparentnosti zadávání veřejných zakázek.“
 
Klára Dostálová nikdy nebyla členkou, natož tváří Komory administrátorů veřejných zakázek a zmiňovaného právníka Roberta Pergla nezná, což sám veřejně potvrdil.
 
V době nominace ministryně Věra Jourové na eurokomisařku jsou debaty a spekulace o jejím/její nástupci/nástupkyni zcela přirozené a pochopitelné. Publikované informace by však měly pravdivé.