Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Mediální reakce > Mediální reakce na „zprávu“ rádia Impuls

Mediální reakce na „zprávu“ rádia Impuls

10.12.2014: Paní ministryně je překvapena způsobem, jakým redaktoři rádia Impuls tvoří „zpravodajství“, kdy z jedné vytržené části věty dokáží udělat událost. Považuje za velmi zvláštní a smutné, jak také může vznikat zpravodajství.
Svým vyjádřením nemínila v žádném případě nikoho urazit a už vůbec ne v mezích vztahů mezi Českou republikou a Bulharskem. Jak paní ministryně ve vysílání rádia Impuls uvedla, Bulharsko je jí velice blízké a především pak konkrétní lidé, s kterými měla tu čest v této zemi spolupracovat. Ministryně Karla Šlechtová mimo jiné za svého působení v Bulharsku zajistila dotace na dvě velké čističky odpadních vod z ISPA, pomohla vyřešit problémy se zastavenými evropskými prostředky Phare a mnoha bulharským starostům a podnikatelům osobně představovala možnosti financování z EU. Její kladný vztah k této zemi nijak nenaruší ani tento uměle vyvolaný mediální útok, založený na útržku věty a „vyrobený“ redaktory rádia Impuls, kteří neváhali obvolávat instituce a uměle vytvořit tento konflikt.

Celý rozhovor naleznete ZDE