Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Mediální reakce > "MMR vítá zájem všech poslanců na ...

"MMR vítá zájem všech poslanců na spolupráci při vytváření metodického pokynu k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek"

10.08.2015: Reakce na tiskovou zprávu ČSSD z 10.8.2015
Ministerstvo pro místní rozvoj nemůže při nejlepší vůli akceptovat laický návrh pana poslance Velebného, aby úředníci z menších obcí a měst dostali do rukou ve znění zákona o veřejných zakázkách jednoznačný "návod", jak postupovat. Pan poslanec Velebný jako člen zákonodárného orgánu musí vědět, že zákon nemůže a ani nesmí nahrazovat jakékoli praktické "návody". Smyslem zákona je stanovovat pravidla a hranice, které lze aplikovat i v případě, že se změní technikálie formulářů a postupů. Konkrétní postupy a doporučení jsou proto vytvářena formou prováděcích vyhlášek a metodických pokynů. Tvorbu takového metodického pokynu Ministerstvo pro místní rozvoj od začátku avizuje a upřímně vítá, bude-li pan poslanec Velebný se svými připomínkami ochoten se na jeho tvorbě podílet.
 
 
Zajímají Vás dotazy k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek? Odpovědi na Vaše dotazy naleznete zdeKontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz