Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Mediální reakce > Jourová NEplánuje vytvořit žádný nový ...

Jourová NEplánuje vytvořit žádný nový úřad pro veřejné zakázky

02.07.2014: Ministerstvo pro místní rozvoj zásadně odmítá informací, kterou publikoval server lidovky.cz, že by měl vzniknout nový úřad pro veřejné zakázky, který by měl dohlížet na tendry. Žádnou takovou instituci ministerstvo nepřipravuje.
http://byznys.lidovky.cz/jourova-planuje-vytvorit-urad-pro-verejne-zakazky-bude-dohlizet-na-tendry-16c-/firmy-trhy.aspx?c=A140627_214358_firmy-trhy_hm     .

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá zřídit Akademii veřejného investování, která bude v prvé řadě odborným garantem vzdělávacích programů, jenž jsou zaměřeny na veřejné investování, včetně zadávání veřejných zakázek, ale i přípravy a zpracování strategických a analytických dokumentů, které budou pod hlavičkou Akademie vznikat. Začít působit by měla června 2015. Jako první počin bude naplánované vzdělávání projektových manažerů ve státní správě, kteří mají ve své gesci  rozsáhlé investiční projekty spolufinancované ze strukturálních fondů.
 
Akademie plánuje úzkou spolupráci s odbornými subjekty, které již nyní v oblasti veřejných investic působí. Bude pořádat pravidelné oborové konference a setkání, na kterých bude docházet ke sdílení dobré praxe a nových poznatků. Dalším z cílů je propojení veřejné správy s neziskovým a podnikatelským sektorem.